All-On-4 / All-On-6 İmplant Uygulaması

Teknik

All on 4 ya da 6; total dişsizlik durumunda, ileri cerrahi gereksinimi olmaksızın operasyonla aynı gün, sabit protezin takılmasına imkan sağlayan bir implant yapım tekniğidir.

İmplant yapılacak bölgelerde kemik erimeleri veya defektleri, ileri cerrahi operasyonlar ile onarılır. Bu tekniğin en büyük avantajı, ileri cerrahi uygulamalar gerektirmemesidir. Böylece ileri cerrahi gerektiren durumlarda, total dişsiz hastalara daha kısa zamanda ve daha düşük maliyetle, estetik ve fonksiyonel sabit protez çözümü sunar.  

All on 4 ya da 6 tekniğinde, detaylı klinik muayene ve üç boyutlu görüntüleme yöntemleri ile radyolojik değerlendirme yapılmalıdır. Bu muayeneler sonucunda 4 veya 6 implant belirli açılarla çene kemiklerinde anatomik yapılar göz önünde bulundurularak uygun bölgelere yerleştirilir. İşlem günü sabit geçici restorasyon implantların üzerine sabitlenir. 

All on 4 veya 6 tekniği, hem alt hem de üst çeneye uygulanabilmektedir. Lokal anestezi veya sedasyon ile yapılabilmektedir. İşlem esnasında ağrı hissedilmez. İşlem sonrası kabul edilebilir düzeydeki ağrı, tavsiyeler ve önerilen medikal tedaviler ile rahatlıkla azaltılabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: