Dijital Anestezi

Dijital anestezi nedir?

Kişinin doku basıncına göre anestezik solüsyonun uygulandığı ağrısız bir anestezi yöntemidir. Teknolojinin diş hekimliği dünyasına bir armağanı olan dijital anestezide neredeyse hiç ağrı olmadığı için iğnelerin kullanıldığı geleneksel anesteziden tamamen farklıdır. Dijital anestezi, uygulama tekniğiyle ilgili teknolojik bir yeniliktir ve kullanılan anestezik çözelti, rutin tedavilerde kullanılan anesteziyle aynıdır.  Dijital anestezi, iğnelerden korkan kişilerin rahatça diş hekimi koltuğuna oturmasını sağlar. Diş etinin özel bir jel ile uyuşturulması ve anestezik maddenin geleneksel anestezi iğnelerine göre çok daha ince olan dijital bir iğne ile dokuya enjekte edilmesinden oluşur. Ağrısız olması ve anestezi uygulaması kişinin doku hassasiyetinin yanı sıra ağrı eşiğine göre belirlendiği için en çok tercih edilen tedavimizdir.

Hangi durumlarda dijital anestezi uygulanabilir?

Normal anestezinin uygulanabileceği her durumda, cerrahi implant operasyonlarında diş çekimi, kanal tedavisi, kist cerrahisinde, dişeti hastalıklarının tedavisi, tüm diş protezlerinde ve tüm ortodontik tedavilerde uygulanabilir.

Dijital anestezi nasıl uygulanır?

Dijital anestezi, enjeksiyonların yapıldığı anesteziye göre daha kolay ve ağrısızdır. Diş eti özel bir jel ile uyuşturulur ve dijital anestezi cihazı ile uyuşan diş etine anestezik solüsyon uygulanır.  Dijital anestezi cihazı özel, ince, tek kullanımlık steril iğne yardımı ile yavaş ve ağrısız bir anestezi uygulaması sağlar.  Geleneksel yöntemin dijital anesteziye kıyasla en büyük dezavantajlarından biri, hekimin enjektördeki anestetiği kontrollü ve yavaş bir şekilde manuel olarak enjekte edememesi durumunda hastanın ağrısının aşırı olabilmesidir.

Dijital anestezi avantajları nelerdir?

Dijital anestezi tekniğinde anestezik sıvı, doku basıncına göre dokuya enjekte edilebilir. Bu durumda basınçtan kaynaklanan hassasiyet azalır.  Dijital anestezi cihazı, tedavi süresini kısaltacak, bu da hem hastanın hem de hekimin konforunu artıracaktır. Dijital anestezi, kişiye özel bir tedavi fırsatı sunar. Dijital anestezi cihazı sayesinde hasta doktor ve iğne korkusunu yenebilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: