Invisalign (Görünmez Ortodonti)

Görünmez ortodonti çapraşık dişleri düzeltmek için aligner adi verilen, tam dişeti çizgisine göre modellenmiş, çıkartılabilen şeffaf  plakların kullanımından oluşur. Böylece günde 22 saat takılabilir. Bu dişlerin sürekli hizalanmasına izin veriken, kendinizi günlük hayatta ve randevularınızda rahat hissedersiniz.

INVISALIGN TEEN

Invisalign Teen, geleneksel diş tellerine net bir alternatiftir. Şeffaftır, rahattır ve daha da iyisi, neredeyse görünmezdir, hiç kimse diş teli taktığınızı göremez. 

Son yıllarda, ergenler , özellikle fiziksel temas veya travma olasılığı içeren aktiviteler sırasında   (futbol,​​basketbol, ​​dövüş sanatları, rugby)  hem estetik nedenlerle hem de sportif ihtiyaçlar  için  görünmez ortodontik tedaviyi giderek daha fazla tercih etmektedir  . 

INVISALIGN FIRST 

Invisalign First 6-10 yaş arasında uygundur. Gerçek bir fonksiyonel terapinin maliyetine ve etkinliğine sahiptir. Daha önce bu yaş grubunda kullandığımız damağa oturan apareyler ile sadece çeneleri genişletebiliyorduk. Bu apareyler dişsel düzeltmeler yapamıyordu. Invisalign plakları hem çeneleri genişletirken hem de dişlerdeki çapraşıklıkları düzeltebilir yetenektedir. Dolayısıyla bu ikinci kısım tedavi süresini önemli derecede kısaltır. En önemlisi de Invisalign first plakları haftada bir değiştiği için çocuklarımızın ağzı sürekli temiz kalmaktadir.

INVISALIGN YETİŞKİN

Invisalign® neredeyse görünmez diş düzeltme yöntemidir. Hiçbir şey dürüst ve içten bir gülüş kadar güzel değildir.

Invisalign®, çapraşık dişler gibi yanlış hizalanmış dişlerin yanı sıra diş boşluklarını tedavi edebilir. Invisalign® şeffaf, çıkarılabilir ve rahat olduğu için günlük hayatınızı etkilemeyecektir.

Şeffaflık sayesinde, dişlerini düzelttiğinizi neredeyse hiç kimse fark etmez. Sadece tedaviden sonra değil, tedavi sırasında gülümsemeniz için bir neden daha!

Invisalign® çıkarılabilir. Kısıtlama olmaksızın yemek yemenizi ve içmenizi sağlar.

Toplantı, parti, iş görüşmeleri ve düğün gibi etkinliklerinizde kimse fark etmeden çıkartabilirsiniz.

 Invisalign Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Günlük alışkanlıklarınızı değiştirmeden dişlerinizi düzeltir. 

Ne istersen onu yemek için çıkartabilirsiniz. 

Utanmadan gülümseyebilirsiniz. 

Spor yapabilirsiniz.

Plaklar kolayca çıkarılır, dişlerin temizliğine ve diş ipi kullanmına izin verir.

Ayrıca dişlerin hizalanması diş çürümesi ve dişeti hastalığı olasılığını azaltır. 

Önemli toplantılar, iş görüşmeleri, parti ve düğün etkinliklerinde göze çarpmadan plaklarınızı  çıkarabilirsiniz.

Invisalign® Tedavisi Nasıl Çalışır?

Şeffaf plaklarla tedavi dişlerin nasıl konumlandırıldığını anlamak için gerekli olan panoramik film, hassas ölçüler veya ağız içi taramalar gibi bir dizi kontrol muayenesinden sonra başlar. Dişlerin hızlı ve doğru 3 boyutlu dijital görüntülerini oluşturan ve dijital diş hekimliğinde devrim yaratan intraoral bir tarayici olan iTero nun kullanımı sayesinde hastaya tedavi sonundaki gülüşünün nasıl olacağı gösterilebilmektedir. Yazılım ayrıca tedavi için kaç hafta gerektiğini ve sonuç olarak kaç tane hizalayıcı plağa ihtiyaç olduğunu da hesaplar. Bir plak 7 ila 15 gün boyunca takılmalı ve ardından bir sonrakine geçilmelidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: