Ortodonti

Ortodontik tedavi iyi bir yüz estetiği ve  güzel bir gülümseme sağlayan bunu gerçekleştirmak için barketler, şeffaf plaklar ya da bir takım apareyler kullanan tedavi şeklidir.

 INVISALIGN (Görünmez Ortodonti)

Görünmez ortodonti çapraşık dişleri düzeltmek için aligner adi verilen, tam dişeti çizgisine göre modellenmiş, çıkartılabilen şeffaf  plakların kullanımından oluşur. Böylece günde 22 saat takılabilir. Bu dişlerin sürekli hizalanmasına izin veriken, kendinizi günlük hayatta ve randevularınızda rahat hissedersiniz.

Fonksiyonel Tedavi

Çocuğun büyüme gelişiminden yararlanılarak uygulanan ve çene kemiklerinin büyümesini yönlendirmeyi amaçlayan ortopedik bir tedavidir. Bu tedavilerde çocuğun yaşı çok önemlidir. Çünkü, bu tedavi büyüme ve gelişim tamamlandıktan sonra uygulanamaz.

Genellikle, alt çenenin geride olduğu durumlarda, alt çenenin büyümesini yönlendirmek ve üst çeneyi yakalamasını sağlamak için bionatör ve twin blok gibi fonksiyonel aygıtlar kullanılır. 

Ya da üst çene geriliğine bağlı alt çenenin önde konumlanması halinde yüz maskesi dediğimiz aygıtlarla üst çene öne, olması gerektiği yere taşınır.  

Klasik Metal Braketler

Metal diş telleri artık klasikleşmiş ve diğer tedavi seçeneklerine kıyasla en çok uygulanan tedavidir. Metalin özelliğinden gelen dayanıklılık, sağlamlık ve kırılmaya direnç, en hızlı hareket ve sonucun alındığı yöntem olması büyük avantajdır ve sıklıkla tercih edilir. 

Seramik Braketler

Seramik braketler metal braketlere göre daha estetiktir. Seramik braketler ile tedavinin daha uzun süreceği, bakımının daha zor olacağı gibi algılar seçilen seramik braketin kalitesiyle ilgilidir. Eğer kaliteli markalar kullanılırsa seramik ve metal braketlerin tedavi açısından farkları yoktur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: