Tedaviler

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği kişiye özel ideal gülüşe ulaşmayı hedefler. Bunun için birçok diş hekimliği uygulamasını bir arada ve yeni dijital uygulamalarla destekleyerek kullanır. Güzel şekilde ve renkte, doğru hizalanmış dişler bize özgüvenli bir gülümseme hediye eder. Gülüşümüz insanlarla iletişimimizde en önemli faktördür.

Kalıcı Diş Beyazlatma

Bu yöntem direkt diş hekimi gözetiminde klinikte kontrollü bir şekilde uygulanır. Tüm yumuşak dokular ışıkla sertleşen bir bariyerle izole edildikten sonra, beyazlatma jeli dişlere uygulanır ve ışıkla aktive edilir. İstenilen beyazlığa gelinceye kadar işlem tekrarlanabilir. Bu şekilde bir hafta arayla iki seans yapılır.

Dental İmplant

All on 4 Tedavisi

All-on-4 tedavisi, hiç dişi olmayan hastalarda sinüs lift, kemik eklemesi ve kemik yetersizliğinden dolayı ileri cerrahi yapılması gereken durumları ortadan kaldırmak için uygulanan hızlı ve etkili tedavi yöntemidir.

Invisalign

Görünmez ortodonti çapraşık dişleri düzeltmek için aligner adi verilen, tam dişeti çizgisine göre modellenmiş, çıkartılabilen şeffaf  plakların kullanımından oluşur. Böylece günde 22 saat takılabilir. Bu dişlerin sürekli hizalanmasına izin veriken, kendinizi günlük hayatta ve randevularınızda rahat hissedersiniz.

Gülüş Tasarımı & Estetik Laminalar

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi 

Ağız ve çene bölgelerindeki sert ve yumuşak dokuların hem fonksiyonel hem estetik yönlerini ilgilendiren hastalıkların, yaralanmaların ve bozuklukların yardımcı tedavisini kapsayan bir uzmanlık alanıdır.

Dijital Anestezi

Kişinin doku basıncına göre anestezik solüsyonun uygulandığı ağrısız bir anestezi yöntemidir. 

Pedodonti

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), 0-13 yaş grubu çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını, çürük, travma, kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini amaçlayan bir anabilim dalıdır.

Ortodonti

Ortodontik tedavi iyi bir yüz estetiği ve  güzel bir gülümseme sağlayan bunu gerçekleştirmak için barketler, şeffaf plaklar ya da bir takım apareyler kullanan tedavi şeklidir.

Endodonti

Fiziksel, kimyasal veya mekanik nedenlerden dolayı canlılığını kaybetmiş bir dişin tekrar fonksiyon görebilmesi amacıyla kök kanallarının tümünün temizlenmesi, şekillendirilmesi ve hazırlanan kök boşluğunun üç boyutlu sızdırmaz bir şekilde doldurulmasıdır. 

Zirkonyum & Porselen 

Doğal dişlere benzer estetik beklentiler ile birlikte ağız içinde özellikle ön bölgelerde kullanılan materyallerin de estetik olmasına özen gösterilmeye başlanmıştır. Uzun yıllardır kullanılan metal destekli porselenler sistemlerde ışık geçirgenliğinin olmamasından kaynaklanan doğal görünümün sağlanamaması ve zaman zaman kişide alerjik vakalara neden olması ile beraber zamanla diş etlerinde grileşmelere neden olmalarından dolayı yeni alternatifler aranmaya başlanılmıştır.

Çene Eklemi (TME) Tedavisi

TME (Temporomandibular eklem) hastalıkları, eklem içi veya eklem dışı patolojiler sonucunda eklem fonksiyonlarında meydana gelen problemlerden kaynaklanır. Hastaların birçoğu yüz ağrısı, kulak ağrısı, baş ağrısı şikayetiyle hekime başvurur. Genellikle de ilk başvurulan hekim grubu kulak-burun-boğaz hekimleri olur.

Periodontoloji

Periodontoloji, dişleri çevreleyen dokular, iltihabi hastalıklar ve bunların tedavisi ile ilgilenen ana bilim dalıdır.

Genel Anestezi ve Sedasyon

Genel anestezi, ameliyat veya bir cerrahi operasyon öncesinde beynin acıyı hissetmemesi için, vücudun belli bir kesiminde veya tamamında duyuların geçici bir süre ile yok edilmesidir. 

Dental Radyoloji

Dental implantların yerleştirilmesinden önce dental volümetrik tomografi ile üç boyutlu olarak planlanma yapılması sonucunda hem ileride çıkabilecek komplikasyonların önüne geçilebilmekte, hem de hastaların estetik beklentilerine uygun cevap verilebilmektedir.

Diş Protezleri

Diş hekimliğinde protez terimi çeşitli nedenlerle kaybedilen diş ve çevre dokuların yapay restorasyonlar ile yerine koyulmasını ifade eder. Protetik diş tedavisi ile hastanın kaybetmiş olduğu fonksiyon (çiğneme), konuşma, estetik kayıplarıhastaya geri kazandırılırken, diş ve doku kaybına bağlı olarak gelişen psikolojik problemleri protezler ile giderilir. 

%d blogcu bunu beğendi: